این رویداد خاتمه یافته است و اطلاعات موجود در این سایت صرفا جنبه آرشیو دارد

دیداراعضای اولین همایش ملی شیوه ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان


ارسال شده در تاریخ :
دیداراعضای اولین همایش ملی شیوه ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم در فرهنگ عمومی با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان

آیت الله طباطبایی دراین دیدار گفت: ترویج فرهنگ قرآن کریم در جامعه مورد توجه خاص قرار گیرد و برگزاری این همایش نقطه ی عطفی در جهت بررسی بیشتر ابعاد قرآن کریم در جامعه شود.


اعضای ستاد برگزاری اولین همایش ملی شیوه‌ها و راهکارهای ترویج قرآن کریم درفرهنگ عمومی با حضرت آیت الله طباطبایی نژاد امام جمعه و نمایند ولی فقیه در استان اصفهان دیدار کردند. آیت الله طباطبایی در این دیدار گفت: ترویج فرهنگ قرآن کریم مسئله‌ای است که در جامعه ایران باید مورد توجه قرار گیرد و برگزاری این همایش نقطه عطفی در جهت بررسی بیشتر ابعاد این مسئله خواهد بود. امام جمعه اصفهان افزود: برپایی این همایش می‌تواند مسیر همواری را برای معرفی شیوه‌های جدید ترویج قرآن کریم در بخش های مختلف ایجاد کند و نگرش ایمانی و تعمیق باورهای قرآنی در فرهنگ عمومی جامعه را برای همه اقشار خصوصاً نوجوانان و جوانان افزایش دهد. در این دیدار حجت الاسلام و المسلمین احمد زادهوش مدیرعامل دارالقرآن الکریم اصفهان و رئیس همایش به نوسازی و روزآمد کردن ترویج قرآن کریم اشاره کرد و گفت: دستیابی به الگوهای علمی و عملی ترویج قرآن کریم در جامعه، شناخت نیازها و کمبودهای فرهنگی در ترویج قرآن کریم، تقویت توان و مهارت‌افزایی کارشناسان، مربیان، مدیران، فعالان امور قرآنی، آحاد مردم و نسل جوان جامعه از اهداف برگزاری این همایش است. در ادامه دکتر جعفریان دبیر علمی همایش نیز با اشاره به سابقه دیرینه شهر اصفهان در ترویج قرآن کریم گفت: برای دستیابی به شیوه‌های نو و خلاقانه‌ جهت ترویج قرآن کریم در جامعه باید بین زمینه‌ها و ایده‌هایی که اکنون برای ترویج قرآن کریم وجود دارد با نظریه‌ها و دیدگاه‌های مهم در حوزه‌های مختلف علوم انسانی پیوند ایجاد کرد و این مهمترین هدف برای برگزاری این همایش بوده است.
گفتنی است این همایش توسط دارالقرآن الکریم اصفهان و دانشگاه معارف قرآن و عترت و با مشارکت برخی از مراکز دانشگاهی و سازمان‌های قرآنی کشور در اردیبهشت‌ماه سال آینده برگزار خواهد شد.

روابط عمومی دارالقرآن الکریم اصفهان


" >isc

https://conf.isc.ac/fa/
کد اختصاصی:۰۱۲۲۰-۷۱۲۵۰دریافت شیوه نامه نگارش مقالات

پوستر همایش

© کلیه حقوق این وب سایت محفوظ می باشد .
طراحی و پیاده سازی شده توسط : همایش نگار ( ویرایش 10.0.5.1)